2019-2020 SEZON AÇILIŞI

Yeni Eskişehir Atatürk Stadyumu'nda gerçekleşen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Spor İl Müdürü Ali Osman TATLISU, TÜFAD Genel Başkan Yardımcısı Hüdai DOĞU ve TÜFAD Eskişehir Şube Başkanı Ahmet BİNGÖL  hakemlere başarı dileğinde bulundu. Ardından Türkiye Faal Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Metin GÜNDÜZLER açılış konuşmasını yaptı. Spor camiasına hayırlı bir sezon dileyen GÜNDÜZLER, “Tüm hakem ve gözlemci kardeşlerimize yeni sezonda başarılar diliyorum. Her sezon geleneksel hale gelen kurban kesimini bu sezon da yapmıyoruz. Bunun yerine LÖSEV’e bağış yapacağız” ifadelerini kullandı.

Bu sezon klasmanda 31 hakemin görev yapacağını dile getiren İl Hakem Kurulu Başkanı Nihat KARACA, "Eskişehir bölgesi olarak geride kalan sezonda iyi işlere imza attık. Bu sezonda hakemlerimiz başarı çizgilerini daha yukarılara çekeceklerdir. 31'i Klasman, 85'i il ve 65'de aday olmak toplam 176 hakemimiz liglerde görev yapıyor. Ayrıca 13 Klasman olmak üzerede toplam 41 gözlemcimiz bulunuyor. TFFHGD Eskişehir Şubesi olarak tüm hakem arkadaşlarımıza başarılı bir sezon diliyorum" dedi. Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Eskişehir Şube Başkanı Metin GÜNDÜZLER, yeni sezonun tüm hakem camiası için hayırlı olmasını diledi.

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Bölgesel Kurul Sorumlusu Hakan SİVRİSERVİ' de açılışta söz aldı. SİVRİSERVİ, “Terfi eden hakemlerimizi kutluyorum. Yeni sezona hazırız. 2019-2020 sezonunda tüm hakem ve gözlemcilere başarılar diliyorum. Kazasız belasız bir sezon olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.